Unlimited HostingFree Drupal ThemesFree Drupal Themes
Logowanie
Szukaj

Legion VII

Legion VII

„Legion VII” jest ekipą zrzeszająca maniaków z różnych stron Polski, ale działająca przede wszystkim w Kostrzynie nad Odrą i w okolicach. Naszym celem jest rozwój lokalnego airsoftu i stworzenie środowiska, w którym każdy siewca kompozytu będzie miał warunki do aktywnego wypoczynku oddając się swemu hobby. Rozwój ten będzie się odbywał poprzez organizowanie i uczestniczenie w rozgrywkach o charakterze lokalnym, wyjeżdżanie na większe imprezy airsoftowe służące m.in. wymianie doświadczeń z innymi środowiskami jak również organizowanie zlotów w samym Kostrzynie (Legion VII został mianowicie założony przez zdecydowaną większość organizatorów polsko-niemieckiego Projektu „Firestart”). Uczestnictwo w tych wszystkich spotkaniach ma nam również służyć doskonaleniu naszych umiejętności indywidualnych jak również działania w grupie, przy czym nie będziemy bazować na atmosferze wojskowego drylu, a na koleżeństwie i wzajemnym wsparciu.

Legion VII nawiązuje swą nazwą do świetności militarnej Imperium Rzymskiego. Oczywiście nie ma mowy o żadnej stylizacji na jednostki z tamtych czasów, które przecież nie używały broni palnej, niemniej jednak Rzymianie są dla nas wzorem wojowników, którzy dzięki rozwiniętej strategii oraz dyscyplinie pojedynczych żołnierzy osiągnęli potęgę, której w antycznym świecie nikt nie mógł dorównać. My – jako zwykli amatorzy airsoftu – wyrażamy szacunek dla tej potężnej armii.

Motto grupy „Aut Vincere Aut Mori” (łac.: „Albo zwyciężać, albo umierać”) oznacza, że będziemy z determinacją dążyć do wyznaczonych sobie celów. Nie należy go odbierać dosłownie, że gotowi jesteśmy przelewać cudzą i własną krew w imię zwycięstwa w rozgrywce airsoftowej, gdyż w tej nie chodzi tyle o wynik, co o samą zabawę (patrz: „Co to jest airsoft?”). Motto jest raczej metaforą oznaczającą, że nie poddamy się przed osiągnięciem wyznaczonych celów i takiej postawy oczekujemy od każdego chcącego wstąpić w nasze szeregi.

Jako że grupa nie stylizuje się na żadną konkretną jednostkę wojskową, obowiązuje pełna dowolność wyposażenia i sprzętu. Jedyne ograniczenia mogą wynikać ze względów bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku okularów ochronnych. Legion VII nie wygląda więc jak jednostka regularnego wojska, a raczej jak grupa najemników. Można ją mianowicie „wynająć” do poprawienia frekwencji na organizowanych spotkaniach, a jako „wypłatę” przyjmie ona po prostu dobrą zabawę.

Zapraszamy do współpracy każdego maniaka ASG oraz osoby chcące dopiero rozpocząć swą przygodę z airsoftem. Chętnie przyjmiemy nowych członków w nasze szeregi, a z istniejącymi już grupami organizować będziemy wspólne spotkania. Nie ograniczamy przy tym się do kooperacji z kostrzyńskimi grupami, a jesteśmy otwarci na kontakt i wzajemne odwiedzanie się z ekipami z okolicznych miejscowości. Jedynym warunkiem, jakiego wymagamy od nowych rekrutów i współpracujących grup jest nienaganna opinia w środowisku airsoftowym, a w szczególności wśród Legionistów. Ze względu na konieczność zachowania pewnych reguł bezpieczeństwa w airsofcie (patrz: „Co to jest airsoft?” ), osoby niepełnoletnie proszone będą dodatkowo o dostarczenie zgody rodziców na udział w grach airsoftowych.

Nowi użytkownicy
  • Jumbo
  • Dziadu
  • Honki
  • Aiven
  • Trolik93
Kto przegląda
W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.
Subskrybuj
Subskrybuje zawartość